![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8067185
*
nr 806 7185
Spegel
Teak, 1960-tal, diameter: 30
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2013
kl 20:46:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 19:44:52
1
200 kr
1/2 11:57:27
2
150 kr
1/2 21:33:48
3
300 kr
2/2 15:20:05
4
300 kr
2/2 15:20:33
4
400 kr
2/2 20:17:06
3
400 kr
4/2 19:11:32
5
600 kr
4/2 20:29:45
6
500 kr
4/2 20:31:35
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 806 7185
Spegel
Teak, 1960-tal, diameter: 30
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 19:44:52 | 1 | 200 kr |
1/2 11:57:27 | 2 | 150 kr |
1/2 21:33:48 | 3 | 300 kr |
2/2 15:20:05 | 4 | 300 kr |
2/2 15:20:33 | 4 | 400 kr |
2/2 20:17:06 | 3 | 400 kr |
4/2 19:11:32 | 5 | 600 kr |
4/2 20:29:45 | 6 | 500 kr |
4/2 20:31:35 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27